Evde Platin Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Evde Platin Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Evde Platin Sarısı Saç Nasıl Elde Edilir?

Evde Platin Sarısı Saç Boyama

Sarı saç yüzyıllardır biz kadınlar için vazgeçilemez bir cazibe. Birçok kadının hayalidir güzel ve bakımlı sarı saçlara sahip olabilmek.

Ne var ki orjinal saç rengi koyu olan bayanlar için sarı saç rengini elde edebilmek çoğunlukla zorlu ve uzun bir süreci kapsayabiliyor.

Platin sarısı saç rengini elde etmek maalesef özenli ve detaylı bir çalışma gerektiyor. Öyle ki birçok profesyonel kuaförler bile zaman zaman bu tonları elde etmede başarısızlığa uğrayabilmekte.

Eğer sizde platin sarı saç rengini seviyorsanız bunu kendi çabalarınızla elde etmeniz yine de mümkün. 

Yalnız evde platin sarısı saç elde edebilmek son derece riskli bir işlemdir. Doğal sarışın veya açık kumral saçlara sahip değilseniz bu işlem saçta ciddi yıpranmalara sebebiyet verebilmektedir. 

Bu küçük hatırlatmadan sonra evde platin sarı saç nasıl elde edilir, platin sarı saç nasıl yapılır, platin sarısı saçlara sahip olmanın püf noktaları ve riskleri nelerdir? gibi sorulara rahatlıkla cevap bulabileceğiniz bir makale hazırladık.

 

Evde Platin Sarı Saç Elde Etmenin Püf Noktaları

 • Platin sarı saçlara sahip olabilmeniz için mutlaka saç açma işlemi uygulanması gerekmektedir.Saç açma işlemi yapılmadan platin rengi saç elde etmek mümkün değildir.
 • Saç açıcı muhakkak saç uçlarından diplere doğru uygulanmalıdır.
 • Saçta açma işleminden kaynaklanan farklılıkları önleyebilmek için saç açıcıyı aynı anda ve hızlıca tüm saça uygulamalısınız.
 • Saç açma işlemi doğal saç rengi üzerinde daha başarılı olmaktadır.


 

Evde Platin Sarı Saç Nasıl Boyanır?

Öncelikle saçınıza Koleston Yoğun Renk Açıcı uygulayarak saç renginizi 4-5 tona kadar açabilirsiniz.
Saç açıcı bekleme süresi saçın açılabilme direncine göre 20 dk-45 dk arasında değişebilir.
Saç açma işleminden sonra çiğ bir sarı elde etmiş olacaksınız.
Saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra platin sarı saç elde edebilmek için Palette 10-1 Küllü Açık Sarı ile saçlarınızı boyamalısınız.

 

Açılmış Saçı Neden Küllü Açık Sarı ile Boyamalıyım?

Küllü açık sarı açma işleminden kaynaklanabilecek kızıl yansımaları kapatma ve istediğimiz rengi elde etme konusunda en uygun renkteki boyadır.

 

Açma işleminden sonra saç rengim bakır - kızıl tonlarında oldu ne yapmalıyım?

Saçınızı açtıktan sonra saç renginiz turuncu-bakır tonlarında ise saç açma işlemi başarıyla sonuçlanmamış demektir.

Platin saç rengi elde etmek için saç açma işleminden sonra saçınız yumurta sarısı olmalıdır aksi takdirde açma işleminin tekrarlanması gerekir fakat ikinci açma işlemi saçta aşırı yıpranma ve kopmalara sebebiyet verebileceğinden uzman bir kuaföre yaptırılması saç sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

Benzer Konular
3 Yorum
 1. Reyhan 26 Haziran 2018

  Ben bu renge hastayım ama boyama denemem tam bir fiyasko oldu saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

 2. Canan 12 Mart 2018

  Merhaba bende saçımı platin sarı yapacam yalnız bir sorum olacak evde platin sarısı yapanların yardımını istiyorum.\nEvde saçımı sarı yapabilmem için hangi platin sarı hangi boya ve hangi numarayı tavsiye ediyorsunuz? acil cvp lütfen!!!!!

 3. ela 1 Mart 2018

  evde saçımı platin sarısı yapmak istiyorum ama oryalsiz!o yüzden saçımı platin sarıya nasıl boyayabilirim?

Yorum Yazın