Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner ya da göz kalemi nasıl çekilir, eyeliner çekmenin kolay yolları, eyeliner ipuçları gibi konularda bilgiler bulacağınız makalemizde   eyeliner çekmenin en basit yöntemlerini öğrenecek hatasız makyaj yapma yolunda önemli şeyler öğreneceksiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner (halk dilinde aylaynır) likit ya da kalem eyeliner şeklinde olmaktadır. Eyeliner diğer adı ile ile göz kalemi makyajın en önemli unsurlarından biridir. Çünkü doğru ve şık çekilmiş bir eyeliner güzelliğinize ifade ve derinlik katar. Sizi çekici ve seksi kılar. Eyeliner çizgisini çekerken verdiğiniz açılar kısalık ve uzunluklar sizin ne olmak istediğinizi belirleyen çok önemli detaylardır. Sempatik mi ateşli  mi, klasik ve sade mi yoksa zengin mi? Tüm bu soruların yanıtı eyelinerda gizlidir. O halde eyeliner nasıl çekilir öğrenelim.

Eyeliner Çekme Teknikleri

1- Taslak çizme: göz kalemi ile likit eyeliner çekmeden önce eyelinerın boyanacağı kısmın taslağı çizilir. Taslak çizildikten sonra içerde kalan kısım doldurulur. 
2- Kredi kartı kullanarak: özellikle kuyruklu eyeliner çekmek için düz bir çizgiye ihtiyaç duyarsınız bu çizgiyi doğru çekmek zordur. Bunu sağlamak için eyelinerI kredi kartınının kalvuzluğunda çekebilirsiniz.
3-Kuyruk kısmından başlamak: eyeliner çekerken hata yapmamak için uzmanlar kuyruk kısmından başlamayı tavsiye ediyor. Eğer siz de becerebiliyorsanız kuyruk kısmından göze doğru eyeliner çekebilirsiniz.
4- Bant kullanmak: para bantları  yapacağınız hataları minimuma indirir. İki adet para bandını karşılıklı çekerek arada kalan kısmını boyayabilirsiniz. Eyeliner kurumadan bandı çıkarmamalısınız. 
5- Kaşık kullanmak: eğimli eyeliner kullanmak için kaşık önemli bir yardımcıdır. Kaşığı çizilecek yere koyduktan sonra kaşığın etrafından eyelinerı çekebilirsiniz.
6- Düzeltme yapma: eğer eyelinerı taşırdıysanız kulak çubuğu ile taşan kısımları temizleyebilirsiniz.

Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyelineri çekmeye başlamadan önce kapatıcı kullanarak göz kapakalrınızı tek renkli ve pürüzsüz hale sokun.  Eyelinera başlamadan önce gözlerinize far sürün. Farı göz kapaklarınızın üzerine fırça yardımı ile sürmelisiniz.  Göz kapağınızın üzerinden belirlediğiniz orta noktaya işaret koyun ardından şakak kemiklerinize yakın kısımda eyelinerın bittiği noktaya işaret koyun. Sonra bu işaretleri birleştirin. Taşırdığınız kısımları kremli kulak çubuğu ile temizleyin. Eğer tek bir düz çzigi çekmiyorsanız yani elleriniz titriyorsa kirpiklerin hemen üzerine sıra sıra noktalar koyarak daha düz bir çizgi çekebilirsiniz.  Bunun yanı sıra kredi kartı gibi düz hatlı malzemeler de kullanabilirsiniz. 

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın