Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözler ve kaşlar yüze ifade veren önemli bölgelerdir. Özellikle ülkemizde “kaşlı gözlü” gibi güzellik açısından kaşa göze önem veren sözlerimiz vardır. Bu nedenle güzel gözler ve kaşlar hepimizin istediği şeylerdir. Ancak genetik nedenlerden ya da farklı nedenlerden dolayı kaşlarımız yeterince çıkmayabilir. Şekli veya sıklığı istediğimiz gibi olmayabilir. Bu tür durumlarda kalıcı kaş uygulaması yapılarak kaşların görünümü düzeltilebilir.

Kalıcı kaş uygulamasında kullanılan çok farklı yöntemler vardır. Dövme dolgu yöntemlerinin yanı sıra kıl tekniği ile kaş kontürü, 3D kalıcı kaş, pudralama ve kalıcı makyaj ile kalıcı kaş çizimi gibi türlere de sahiptir. Kalıcı dövme ile kaş eskisi kadar rağbet görmemektedir. Çünkü hem yapılması hem de çıkarılması zahmetlidir. Onun yerine birkaç yılı kalıcılığı olan tekrarlanabilen yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntemler arasında en sık kullanılanı kıl tekniği ile kalıcı kaş uygulamasıdır.

Kalıcı Kaş Kıl Tekniği Nedir?
Bu yöntemde kaşın yapısı kaş kıllarının renkleri incelenir. Doğal ve organik ürünlerle kıl renklerine uygun doğal pigmentler seçilir. Doğru renkler doğru şekilde kaşa yerleştirilir. Bu işlem yapılırken tamamen kişinin yüz şekline kaş şekline uygun bir çizim yapılır.

Kalıcı Kaş Tekniğini Kimler Yaptırabilir?

Kuaförler, güzellik salonlarının önemli bir kısmı kalıcı kaş makyajı yapıyorlar. Ancak hem kullandıkları malzemeler hem de uzmanlık seviyeleri aynı değil bu nedenle kalıcı makyaj ya da kalıcı kaş yaptıracaksanız güzellik merkezini doğru seçmeniz gerekiyor.  18 yaşını aşmış her kadın ve erkek kalıcı kaş uygulaması yaptırabilir. Özellikle kemoterapi,  ve genetik nedenlerden dolayı kaş uygulaması yaptırılmaktadır. 

Kalıcı Kaş Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Kalıcı kaş tekniği ve kalıcı makyaj uygulamaları kişiye zamandan tasarruf sağlar, her gün ayna karşısında kaşlarla uğraşmak için vakit ayırmanız gerekmez. Ayrıca toplam makyaj masrafı düşünüldüğünde çok daha ekonomiktir. Çalışan kadınlar için oldukça elverişli ve pratiktir. 

Kaş Modeli Seçimi

Kaş modeli seçilirken herkesin gönlünde bir model vardır. Kavisli kaşlar düz kalın ya da ince kaşlar kişinin isteğine göre belirlenir. Ancak kişinin taleplerinden daha önemlisi kişinin yüz şeklidir. Yüz yapısına uygun bir kaş modeli seçilmelidir. Bu noktada makyaj uzmanı ile kalıcı kaş yapılacak kişinin ortak karar vermesi gerekir. Güzellik uzmanı önce ön çizim yaprak kişiye göstermelidir. Kalıcı kaş seçimini yapacak kişi ön çizimlere göre daha kolay ve doğru karar verecektir.

Kalıcı Kaş Kontürü Uygulaması

Kaş kontürü yapılacak yer iyice temizleniyor dezenfektanlar ile bölge çalışmaya hazır hale getiriliyor. Uygulamaya başlamadan önce bölge uyuşturuluyor yaklaşık 40 dakika sonra bölge çalışmaya hazır hale geliyor. Hiçbir ağrı hissetmeden kalıcı makyaja başlanıyor. Kalıcı boya deri altına işleniyor.  İşlemden sonra  2 gün boyunca kaşlarınızı yıkamıyorsunuz. Üzerine vazelin sürüp  bekliyorsunuz. İlk başlarda kaşınız çok koyu görünüyor. Ancak zamanla kaşın rengi açılıyor. Bu bilgi kalıcı kaş yapımından önce söyleniyor.  Zaten kaşlarınızın da saçlarınızla ve ten renginizle uyumlu olması gerekiyor.  

Kalıcı Kaş Uygulamasında Ağrı Oluyor Mu?

Kaşlar uyuşturulduğu için ağrı sızı duyulmuyor. Ancak  uygulama sonrasında lokal narkozun etkisi geçtikten sonra 2 gün sızlama oluyor. Bir süre kaşlarınız kabuk bağlıyor ama bunlar birkaç gün içinde geçiyor ve ağrı duymuyorsunuz.

Kalıcı Kaş Ne Kadar Kalıcı?

Kalıcı kaş uygulaması yapıldıktan sonra en az 2 yıl boyunca bozulmadan kalıyor. Ancak teknoloji her geçen gün gelişiyor. 

Benzer Konular
15 Yorum
 1. becK 15 Mart 2018

  Bir arkadaşım yaptırdı çok yakıştı.\nKaşlarım çok seyrek o yüzden bende kalıcı kaş makyajı yaptırmak istiyorum.\nTemmuz\'da düğünüm mü var acaba yerine oturur mu ozamana kadar bilemiyorum yoksa durmadan yaptıracaam yaptıran kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var

 2. sunny 15 Mart 2018

  1.5 yıl kadar olldu yaptıralı ben kuaförde yaptrım memnunum ama renkte açılma oldu rötüş yptrmk gerekiyormuş elden geçse iyi olur onun dışında bi prb yaşamadım

 3. no_name 12 Mart 2018

  Kızlarrrr kalıcı kaş makyajı için kuaförüme danıştm.ggüvendiğim biri kendisi şeker hastalarına yapmadıklarını söyledi. Kalıcı kaş yaptıracaklar arkadaşlar önce doktoruna danışsın bence derm

 4. Nisa 12 Mart 2018

  Kalıcı kaş kıl tekniği fiyatları Kayseri\'de nasıl?? Yaptıran var mı? Bir de mekan tavsiye eder misiniz????

 5. EsRa 12 Mart 2018

  Kalıcı kaş yaptırmak istiyorum ama bir ark.dan kalıcı kaş boyası gratis\'te var diye duydum. Güzellik salonunda yapılanla kozmetikçilerde satılan kaş boyası aynı mı birde evde kalıcı kaş boyası yapmanın bir zararı olabilirmi?

 6. daisy 11 Mart 2018

  Kalıcı kaş yaptırmak istiyorum ama eşim herşeye karışıyor beğenmezse ne yapabilirim? en kötü ihtimal kalıcı kaş nasıl çıkar? bilenler yazsın lütfeb

  • anneleronline 13 Mart 2018

   Kalıcı kaş makyajı yapmadan önce kaş şekli seçiliyor. Çizilen şablon resimlerini eşinizle paylaşabilirsiniz ama yapıldıktan sonra sildirmek gibi bir durum olursa öncelikle bir uzman desteği almalısınız.

 7. deniz arabacı 11 Mart 2018

  kalıcı kaş makyajı kaç günde iyileşir?ben yaptırdım iki gündür kaşıntı ve kızarıklığım var kaş bölgesinde.

 8. sevda 10 Mart 2018

  kuaföre kalıcı kaş makyajı yaptırdım ve hiç beğenmedim. sanki başka biri gibi oldum aynaya bakasım gelmiyor şimdi ne yapmam lazım kalıcı kaş nasıl silinir yada silinebilir mi?acillll yardımmmm!!!!!!

  • anneleronline 13 Mart 2018

   Kalıcı kaşı silmek için öncelikle bir cilt uzmanına danışmanız daha iyi olur. Kaş bölgesi yeni işlem gördüyse uygulayacağınız yöntemler aşırı hassasiyet veya yan etkilere neden olabilir.

 9. alice 10 Mart 2018

  Çanakkale\'de yaşıyorum ve kalıcı kaş yaptırmak istiyorum. Kalıcı kaş kaç para acaba Çanakkale\'de oturup yaptıran var mı?

 10. Ebru 9 Mart 2018

  slm kalıcı kaş makyajı yaptıran arkadaşlara bir soru.\nKalıcı kaş uygulaması gerçekten amacına ulaşıyor mu?Yani kalıcı kaş yaptırırsam gerçekten istediğim sonucu elde edebilir miyim pişman olmaktan çok korkuyorum. Kalıcı kaş makyajı yaptırdıktan sonra sorun yaşayan var mı?

 11. asl 9 Mart 2018

  Merhaba bir şey öğrenmek istiyorum kalıcı kaş yaptırdım diyelim ki.Kalıcı kaş kaç günde iyileşir, kaç gün bakım yapmak dikkat etmek lazım yada acı yapar mı?

  • anneleronline 13 Mart 2018

   Kişinin hassasiyetine göre kalıcı kaş 7 ila 14 gün arasında iyileşir doğal bir görünüme sahip olması için mutlaka 1 ay kadar geçmiş olması gerekir. Acı çok şiddettli olmamakla beraber bir miktar hissedilebilir ama kişiden kişiye farklılık da gösterebilir. Kalıcı kaş makyajı bakımı için ise yaptırdığınız yerin söyleyeceği talimatları uygulamanız daha iyi olur.

 12. Merve 9 Mart 2018

  kalıcı kaş yaptırmak çok istiyorum ama acaba aranızda kalıcı kaş makyajı yaptıran var mı?\nYaptıran varsa da ricam kalıcı kaş yapılırken acıyor mu?Acı yapar diye çok tereddüt ediyorum.

Yorum Yazın