Kızıl Saçtan Kurtulmanın Yolları

Kızıl Saçtan Kurtulmanın Yolları

Kızıl Saçtan Kurtulmanın Yolları

Kızıl Saçtan Nasıl Kurtulabilirim?

Bu yazımızda "Kızıl saçtan nasıl kurtulunur? Kızıl saçı başka renge çevirmek mümkün mü?" Sorularına yanıt arayacağız. Kızıl saç sürekli boya isteyen bir renktir. Hem boyaması hem de bu boyadan kurtulması zordur.  Bazen saçlarımızı evde bazen de kuaförde boyatırız. Ancak her zaman istediğimiz sonuçları alamayız. Kızıl saçı arzularken turuncu saçlara ya da hiç istemediğimiz bir renge sahip olabiliriz. Bu tür durumlarda o saç renginden bir an evvel kurtulmak isteriz bu tür durumlarda neler yapılabilir inceleyeceğiz. 

Kızıl Saçtan Nasıl Dönülür?

Eğer saçlarınızı yeni boyattıysanız en az bir hafta üzerinden geçmesini bekleyin. Bu arada saçlarınızı sık sık yıkayın.

Ardından doğal yollarla saçınızı açmayı deneyin bunun için Karbonat ve C vitamini yöntemi ile saçınızı açabilirsiniz.  Bu yöntemi uygulamak için şampuanınıza 3 çay kaşığı karbonat atın karıştırıp saçınıza uygulayın 10 dakika bekletin ardından şampuan içine 10 adet c vitamini kapsülü atın. İyice karışımı homojen hale getirin. Yani c vitamini şampuana eşit şekilde dağılsın.  Ardından çok açık kumral 9.0 boya alın iki kutu  bu iki kutu boyayı 40 volümle boyayın. İlk boyamada sonuç alamayabilirsiniz. Ardından küllü kumral renkler olan 8.1 ve 7.1 ile boyayın. Bu boyamalar sonrasında istediğiniz sonuçları alamazsanız kimyasal saç açıcıları kullanabilir, saçlarınızı  eski haline getirebilirsiniz. Rengi açtıktan sonra sıra yeni rengine boyamaya geldi… Artık istediğiniz rengi saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç açma ve boyama işlemlerinde mutlaka saçınızı besleyici kremler kullanın. Bu işlem saçlarınızın yıpranmasını engelleyecektir. Yıpranmış saçlarınıza bakım yapmak için ise tamamen organik olan argan yağını kullanabilirsiniz. Argan yağı ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Burada önemli olan saçı yıpratmadan açmaktır. Kullandığınz saç açıcı markasının kullanım talimatlarını harfi harfine uygulayarak saçınızı açabilir ardından dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Benzer Konular
2 Yorum
  1. yuri 20 Mart 2018

    Saçlarım platin sarıydı üstüne kahve bakır boyadım sonra sultan bakırı ile karıştırfım ama şimdı çok pişmsnım sarıya dönemiyorum kaç kez kahve-kumrala boyadım kuaförefr boyattım hep kızıllık kusuyor. Ne yspalirim en azından papatya sarsı vs elde edemezmym?

  2. SPICE 16 Mart 2018

    BU KADAR GÜZEL SAÇLI BİR KIZ RESMİ OLUNCA KIZILI BIRAKMASAM MI DİE DÜŞÜNMEDM DİİL XD

Yorum Yazın