Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Maden Suyu ile Zayıflama
Maden suyu yeraltından çıkarılan vitamin ve mineral açısından zengin doğal bir su türüdür. Soda ya da maden suyu olarak tabir edilen bu içecek doğal yolarla içine bir şey katılmadan tüketilmelidir. Bu nedenle piyasada çok sayıda markanın çeşitli işlemlerden geçmiş maden sularından doğal olanını bulmanız gerekir. Doğal maden suyunun kalorisi sıfırdır. Yani maden suyu tükettiğinizde hiç kalori almazsınız. Ancak meyveli sodalarda kalori 75 ila 90 kalori arasındadır. Maden suyunun kalorisi 0 ise zayıflamaya yardımcı olu rmu?

Maden Suyu Zayıflatır Mı?
Maden suyu besin olarak tüketilemez. Yani yemek yemeden sadece maden suyu ile doymanız mümkün değildir. Ancak maden suyu içinde bulunan mineraller ve bikarbonat mide asidini dengeler, sindirimi kolaylaştırır. Bu nedenle sindirime yardımcı olmasından dolayı zayıflamaya faydası vardır. Yapılan bir araştırmaya göre (Amerikan Kimya Derneği 2010) yemek öncesi su ya da maden suyu içmenin kilo alımını yavaşlattığı görülmüştür. Yemekten önce içilen su ya da maden suyu mideyi doldurup daha az gıda ile doymamıza neden olmaktadır. Bu nedenle maden suyu türlü faydasının yanında zayıflamaya da yardımcı bir içecektir. Ancak asla meyveli soda tüketmemelisiniz. Çünkü meyveli sodalar hem kalori barındırır. Hem de içinde şeker olduğundan daha çok acıktırır. Böylece daha çok tüketir ve kilo alırsınız. 

Maden Suyu ile Zayıflama Kürü

Maden suyu tüketerek zayıflamak mümkün değildir ama zayıflama çok ciddi yardımı olur. Bunun için yemeklerden önce bir şişe maden suyu içmek faydalıdır. 

Ayrıca kalorili içeceklerin kalorisini azaltmak için maden suyu kullanabilirsiniz.

Canınız şeftali suyu çekiyorsa bardağın yarısına kadar maden suyu ekleyip hem ihtiyacınızı gidermiş olursunuz hem de daha az kalori almış olursunuz.

Maden suyu diyeti adı altında internette yayınlanan listelerin tamamında maden suları sadece su yerine kullanılan bir içecektir. Dolayısıyla sadece maden suyu ile zayıflamak mümkün değildir. Ancak her öğününüze maden suyu ekleyerek kaloriden uzaklaşmış ve sindirimi kolaylaştırmış olursunuz.  
Bir başka yöntem de zayıflatıcı besinler ya da içecekleri bir araya getirip karışım hazırlamak ve öğün aralarında bunu tüketmektir. Mesela 500ml kaynar su içine 2 tatlı kaşığı yeşil çay yarım limon ve bir şişe maden suyu ekleyerek elde ettiğiniz karışımı dinlendirip tüketebilirsiniz.  Bu karışım yağ yakımını hızlandıracaktır.

Maden Suyunu Herkes Tüketebilir Mi?
Midesinde ülser olan, irritabl bağırsak sendromuna sahip olan kişiler maden suyu tüketmemelidir. Kısacası sağlıklı mideniz varsa çekinmeden maden suyu tüketebilirsiniz. 

 

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın