Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?
Güzel saçlara sahip olmayı hepimiz isteriz ancak bazen boyanan saçlar istenilen sonuçları vermez. Kimse turuncu bir saçla ya da küllenmiş ne renk olduğu belli olmayan bir saçla gezmek istemez. İşte bu tür durumlarda saç boyasını akıtmak gerekir. Bu makalemizde saç boyası nasıl akıtılır? Boyanın akması için ne yapılmalıdır?  Saç boyası silme yöntemleri nelerdir? Saç boyası doğal yollarla nasıl çıkarılır? Gibi sorulara yanıt arayacağız. Saçınızı boyadınız ve istediğiniz sonucu alamadınız. Boyadan kurtulmak istiyorsunuz. Çok kolay bir şekilde boyadan kurtulabilirsiniz. Ancak bu kolaylığı sağlayan kimyasallardır. İsterseniz doğal yollarla boya akıtma işlemi de yapabilirsiniz.

Kimyasal Yollarla Saç Boyası Akıtma (Kozmetik Yollarla)

  • Saç Açıcı ile: Saçınızda istemediğiniz boyayı saç açıcıları ile yok edebilirsiniz. Saç rengi açıcıları bu konuda en sık başvurulan yöntemdir. Ancak siz bu yöntemi kullanmadan önce doğal yollarla saç boyası akıtma tekniklerini denemelisiniz. Çünkü bu yöntem saçlarınızı yıpratır ve zayıflatır. 
  • Saç Boyası Silici Ürünler ile Saç Boyası Akıtma: Son zamanlarda çıkan saç boyası silici ürünler de saç boyası çıkarmak için kullanılıyor. Bu ürünleri henüz deneme fırsatımız olmadı ancak saçlara zarar verip ermediği ile ilgili net bilgiler yok. Bu nedenle araştırıp kullanmanızda yarar var.

Doğal Yollarla Saç Boyası Akıtma

  • C Vitamini ile Saç Boyası Akıtma: Özellikle kış günlerinde eczanelerden sıkça aldığımız bir vitamin olan c vitamini saçlarınızın boyasını akıtmak konusunda da oldukça başarılı… Eczaneden edineceğiniz c vitamini ile saçlarınızı istemediğiniz renklerden kurtarabilirsiniz. Bunun için c vitamini tabletlerinden 12-13 tane ezin, ardından bu ezilmiş tabletleri kepek şampuanı ile iyice karıştırın.  Elde ettiğiniz karışımı saçınıza uygulayın bu karışımı saçınızda 1 saat kadar tutun. Bir saat sonra saçınızı durulayın. Saçlarınızdaki boyanın çıktığını göreceksiniz.
  • Kepek Şampuanı ile Saç Boyası Silme: Kepek şampuanı bir kullanımda tüm boyadan sizi arındırmaz. Bazı saçlarda hiç işe yaramaz ancak sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Birkaç kez kepek şampuanı kullandığınızda saçlarınızın boyasının açıldığını göreceksiniz. 
  • Sıcak Su ile Saç Boyası Akıtma: Sıcak su ile de saçlarınızı boyadan kurtarabilirsiniz. Ancak tüm doğal yöntemlerde olduğu gibi bu yöntem de saçlarınızdaki boyanın tamamen akacağının garantisini vermez. Bu yöntemde saçları uzun süre çok sıcak suda tutmak saçlarınıza zarar verecektir. Boya çıkarma işlemini zamana yayar ve her banyoda saçınızı sıcak suyla yıkarsanız sonuç almaya başladığınızı göreceksiniz.
  • Karbonat Kullanarak Saç Boyası Akıtma: Karbonat her alanda çok sık kullandığımız bir ürün… Saç boyası akıtmak için de oldukça işe yarıyor. Şampuanınıza 3 çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırın ardından saçlarınızı karbonatlı şampuan ile yıkayın. Durulamadan önce 15 dakika geçmesini bekleyin. 
  • Beyaz sabun ile Saç Boyası Akıtma: Beyaz sabun ile saç boyasını akıtmanız mümkün. Beyaz sabun güçlü bir arındırıcı olduğu için saçlarınızdaki boyayı da sökmeye yarayabilir. Aynı şampuanla yıkar gibi saçlarınızı köpürterek ve masaj yaparak yıkayın 10 dakika bekledikten sonra durulayın
  •  Limon ile Saç Boyası Akıtma: Limon suyu ile de saç rengi akıtılabilir. Ancak limon suyu asit içerdiğinden her saç renginde aynı sonucu vermeyebilir.  Rengi akıtmak yerine daha farklı bir renge bürünmesine neden olabilir. Bu nedenle limon suyu ile saç boyası akıtmadan önce iki kez düşünün.
  • Banyo Tuzu ile Saç Boyasını Akıtma: Banyoda bulunan banyo tuzlarını bir kap içine boşaltıp çözelti haline getirin iyice tuzların erimesini sağlayın. Ardından saçlarınızı bu su içinde 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra durulayabilirsiniz. 

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın